poniedziałek, 13 czerwca 2016

Polecam - tym się żywię!


W związku z tym, że w internecie możemy na chwilę obecną znaleźć sporo blogów i stron poświęconych szeroko rozumianej kulturze, to postanowiłem podzielić się z Wami swoimi ulubionymi miejscami w sieci (i nie tylko), gdzie czerpię literackie inspiracje. Będę aktualizował na bieżąco ten dział. Postaram się umieszczać tu tylko rekomendacje sprawdzone przeze mnie.
Cocteau&Co - strona, którą mogę polecić wszystkim interesującym się sztuką. Ja przede wszystkim czytam tam o filmach i książkach i nieraz sugeruję się rekomendacjami. Naprawdę profesjonalnie teksty, ale przede wszystkim przystępne i inspirujące.Socjopatka.pl - również na bieżąco tam zaglądam. Bardzo fajne wpisy, na luzie , a przy tym masa interesujących i przydatnych w praktyce treści. Kreowanie własnego wizerunku, funkcjonowanie w ramach ścieżki kariery, styl życia i również wartościowe propozycje odnośnie rozwoju osobistego.Nowalijki - czyli blog książkowy Tomasza Radochońskiego. Blog na naprawdę wysokim poziomie, opinie wyważone, inspirujące i co bardzo przydatne jest tu większość nowości a nawet przedpremierowych recenzji więc zawsze jesteśmy na bieżąco.Ruda Recenzuje - kolejny blog książkowy gdzie zaglądam na bieżąco, a jego plusem jest zdecydowanie to, że autorka trafia w punkt, wyraża się w sposób przejrzysty i konkretny, a jednocześnie potrafi zachęcić czytelnika. Sporo reportaży i za to zdecydowany plus!


Mozaika Literacka - blog poświęcony literaturze prowadzony przez Miłkę Kołakowską, który warto odwiedzić z uwagi na ciekawe recenzje książek - dzięki niej odkryłem choćby rewelacyjnego autora thrillerów Chrisa Cartera. Znajdziemy tu też literacki przegląd blogowy oraz relacje ze spotkań autorskich. 

 
Spotify - niemal wszystkie inspiracje muzyczne czerpię właśnie z tej platformy. Sprawdzałem wszystkie platformy streamingowe i ta jeśli chodzi o muzykę jest według mnie najlepsza. Dodatkowo ma znakomitą i funkcjonalną aplikację mobilną.Legimi bez limitu - abonament tej wypożyczalni jest tak bogaty, że sam się czasem sobie dziwię, że potrafię jeszcze kupować książki gdzie indziej :) Jeśli ktoś jest w stanie docenić urok e-booka i czyta dużo to jest to zdecydowanie opcja "must have"Lubimy czytać - pewnie każdy zna ten serwis, ale tak czy inaczej umieszczam go tutaj, gdyż niemal każdą książkę, którą biorę pod rozwagę przepuszczam najpierw przez sito opinii na lubimy czytać.


Kino Janosik - postanowiłem umieścić w tym miejscu to kino z uwagi na fakt, iż jest to źródło mojej edukacji filmowej. Może ktoś kiedyś będzie przejazdem i postanowi odwiedzić. Kino prowadzi garstka zapaleńców, którzy jak widać na stronie dbają o kulturalną duszę Żywca i organizują Dyskusyjny Klub Filmowy, Kino w plenerze, festiwale filmowe, retransmisje teatralne.....sporo by wymieniać, ale to jedno z takich moich miejsc na ziemi i musiało się tu znaleźć, skoro piszę o tym czym się żywię :) W końcu ten Żywiec ma do zaproponowania coś więcej niż znany pewnie większości napój chłodzący :)